Przyszłość stoi komfortem – a komfort automatyką. Inteligentne mieszkanie w nowym budownictwie

Głównym celem inwestora było zapewnienie mieszkania w wysokim standardzie oraz zabezpieczenie go przed zalaniem lub pożarem w czasie długiej nieobecności. Dodatkowo, chciano umożliwić dostęp do mieszkania bez konieczności noszenia kluczy, wspomóc pasywne chłodzenie za pomocą zasłon oraz maksymalnie zwiększyć komfort przebywania w mieszkaniu dzięki kolorowemu oświetleniu i systemowi multiroom audio.

W apartamencie zastosowano niemal pełną automatykę Loxone, dzięki której zrealizowano szereg funkcji:

1. Integracja automatycznego zamka Nuki:

Dzięki zastosowaniu automatycznego zamka Nuki, klient może udzielić dostępu do mieszkania za pomocą kodu lub breloka. To szczególnie ważne, gdy klient przebywa długo za granicą, umożliwiając wygodne zarządzanie dostępem dla gości czy opiekunów.

2. Touch Surface:

Zastosowanie paneli Touch Surface na blacie kuchennym nie tylko estetycznie wygląda, ale także znacznie ułatwia korzystanie z inteligentnego systemu. Nawet wtedy, gdy użytkownik ma brudne ręce w trakcie gotowania, może łatwo zmieniać oświetlenie czy muzykę.

3. Pełna automatyka ogrzewania:

System ogrzewania został zintegrowany z głowicami bezprzewodowymi, czujnikami otwarcia okien oraz harmonogramem użytkownika. To pozwala na precyzyjne zarządzanie temperaturą w apartamencie, optymalizując zużycie energii.

4. Awaryjne odcięcie dopływu wody:

Dla zapewnienia bezpieczeństwa przed zalaniem, zastosowano system awaryjnego odcięcia dopływu wody zintegrowany z czujnikami zalania. W przypadku wykrycia zalania, system reaguje natychmiast, minimalizując potencjalne straty i szkody.

Dzięki zaawansowanej automatyce budynkowej opartej na systemie Loxone, apartament w Szczecinie zyskał wyjątkowy poziom komfortu i bezpieczeństwa. Projekt udowodnił, że inteligentne rozwiązania można skutecznie wdrożyć również w nowych budynkach, poprawiając jakość życia mieszkańców i dostosowując mieszkanie do indywidualnych potrzeb właściciela.

Zdjęcie WhatsApp 2023-08-07 o 22.57.152
Showhome
Koronowo
Oszczęność msc
0 kWh
Automatyzacja w bloku z PRL? To możliwe!
Warszawa
Oszczęność msc
0 kWh
Wiktor Pytlowski

Z wykształcenia jestem automatykiem i robotykiem po Warszawskim MEILu, a ekspertyzę w branży automatyki budynkowej wzmocniłem jeszcze podczas pracy w renomowanej, międzynarodowej firmie Loxone. Jako Partner Coach w oddziałach Bytomia i Warszawy, byłem nieodłącznym łącznikiem pomiędzy partnerami instalacyjnymi a firmą. Dzięki zaawansowanej wiedzy i umiejętnościom, potrafiłem odnaleźć rozwiązania dla najbardziej skomplikowanych problemów spotykanych w dzisiejszych instalacjach domowych, a także w projektach komercyjnych, takich jak hotele, restauracje i obiekty biurowe.

Jednym z moich najbardziej imponujących osiągnięć jest kompleksowe zaprogramowanie Warszawskiego biura Loxone o powierzchni ponad 750 metrów kwadratowych. To drugie największe i najbardziej złożone biuro Loxone na świecie! 

Poza światem profesjonalnym, czerpię radość z posiadania systemu automatyki Loxone we własnym domu. Dzięki temu doświadczeniu osobistemu, doskonale rozumiem wyzwania, jakie stoją przed klientami i potrafię dostarczyć rozwiązania, które spełniają najwyższe standardy.

Nieustannie rozwijam swoje pasje i angażuję się w żeglarstwo śródlądowe i morskie. Jako instruktor żeglarstwa, dzielę się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi pasjonatami.

Marcin Jędryczka

Jestem absolwentem Automatyki i Robotyki na wydziale Mechatroniki Politechniki Koszalińskiej na poziomie inżynierskim, oraz wydziału elektrycznego o profilu Trakcja Elektryczna Politechniki Gdańskiej na poziomie magisterskim. Dodatkowo, ukończyłem studia MBA na Akademii Leona Koźmińskiego i wziąłem udział w wielu kursach z zakresu optymalizacji zużycia energii.

Moje życie to pasjonujący świat projektów, które się przenikają. Jestem doświadczonym technicznym managerem, który może pochwalić się sukcesami w projektach o wartości sięgającej 2 miliardów złotych. Specjalizuję się w projektach związanych z pojazdami szynowymi – jestem odpowiedzialny za pozyskiwanie klientów zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. Najważniejsi są dla mnie ludzie. Dążę do długofalowej współpracy i charakteryzuje mnie perspektywiczne myślenie. 

Jednym z najbardziej interesujących projektów w mojej karierze było stworzenie pierwszego niskopodłogowego elektrycznego tramwaju w Polsce, w których zaprojektowałem pełną instalację oraz oprogramowanie. Ponadto, miałem okazję zrealizować dwa największe kontrakty tramwajowe w Europie dla jednego miasta, obejmujące razem ponad 300 tramwajów, o łącznej wartości projektu przekraczającej 3 miliardy złotych.

Poza pracą, jestem dumnym tatą czterech wspaniałych dzieciaków. Moje pasje to boks i jazda na rowerze. Cenię aktywność fizyczną i regularnie oddaję się tym zajęciom, które dostarczają mi radości i wyrównują życie w pełnym tempie.