System Magazynowania Energii – Klucz do Niezależności i Efektywności

Co to jest magazyn energii?

System magazynowania energii to nowoczesne rozwiązanie pozwalające na optymalne gromadzenie
oraz zarządzanie energią elektryczną produkowaną przez systemy fotowoltaiczne i dostarczaną przez dystrybutora.
Dzięki temu energia może być wykorzystana w dowolnym momencie, niezależnie od warunków pogodowych czy dostępności energii na rynku.
Pusty magazyn można z kolei ładować z sieci energetycznej np. w nocy, kiedy ceny energii są niższe.

Poznaj LoxMax!

Zobacz, jak nasza pasja przekłada się
na innowacje w Twoim budynku

Zmiany w rozliczeniach energii –
co musisz wiedzieć?

W obliczu nadchodzących zmian w zasadach net-billingu, właściciele instalacji fotowoltaicznych, zamontowanych po maju 2022 mogą napotkać nowe wyzwania. Już wkrótce, rozliczenia energii będą mogły być dokonywane według cen godzinowych co prowadzić będzie do dynamicznego sposobu rozliczenia, który odpowiednio zarządzony pozwoli nam osiągnąć duża niezależność energetyczna ale i sporo zaoszczędzić.

Jak system magazynowania energii Lenercom może Ci pomóc?

Magazyny energii Lenercom to nie tylko miejsce przechowywania nadwyżek energii. To inteligentne systemy, które dzięki zaawansowanemu zarządzaniu, opracowanego również przez LoxMax, mogą decydować, kiedy energia powinna być oddawana do sieci, a kiedy przechowywana – wszystko to może się odbyć w oparciu o aktualne ceny energii na giełdzie. Dzięki zdalnemu sterowaniu trybami pracy magazynu, możesz dostosować poziom naładowania do swoich potrzeb, zwiększając niezależność i bezpieczeństwo energetyczne Twojego domu. Wszystko to wykonamy automatycznie i dostosujemy system do Twojej taryfy rozliczeniowej dzięki czemu osiągniesz optymalizację zużycia energii.

Produkty Lenercom w ofercie LoxMax

W LoxMax rozumiemy, jak ważna jest niezawodność i efektywność w zarządzaniu energią. Dlatego oferujemy produkty Lenercom, które stanowią kluczowy element naszych zaawansowanych systemów magazynowania energii. Produkty Lenercom są zaprojektowane z myślą o różnorodnych potrzebach naszych klientów, od domów jednorodzinnych po duże przedsiębiorstwa. Każdy produkt łączy w sobie innowacyjne technologie, wysoką wydajność i niezawodność, zapewniając optymalne wykorzystanie zgromadzonej energii. Poniżej przedstawiamy gamę produktów Lenercom, które pomogą Ci osiągnąć maksymalną niezależność energetyczną i efektywność.

Produkty Lenercom w ofercie LoxMax

Lenercom ESS B2 Series (Commercial)

Idealne dla dużych obiektów komercyjnych, takich jak biura, zakłady produkcyjne czy magazyny, gdzie niezawodność i wydajność są kluczowe.


Kluczowe cechy:

 • Inteligentne zarządzanie energią, minimalizujące potrzebę interwencji ręcznej.
 • Możliwość dostosowania konfiguracji do specyficznych potrzeb energetycznych.
 • Wysoka trwałość i niezawodność, zapewniająca długotrwałe użytkowanie.
 • Szybkie przełączanie między trybami równoległymi i autonomicznymi.
 • Zdalne monitorowanie przez aplikację.


Specyfikacje:

 • Moc wyjściowa: 30/60kW.
 • Pojemność baterii: 120kWh.
 • Maksymalna efektywność systemu: >86.2%.
Lenercom ESS Portable

Idealne dla użytkowników potrzebujących mobilnego źródła energii, np. na kempingach, w podróży lub jako wsparcie w sytuacjach awaryjnych.


Kluczowe cechy:

 • Łatwość transportu i instalacji.
 • Wysoka wydajność i niezawodność.
 • Możliwość szybkiego ładowania i rozładowania.


Specyfikacje:

 • Moc wyjściowa: 2kW/3kW.
 • Pojemność baterii: 2.56kWh/3.84kWh.
Lenercom ESS E2 Series LV (Residential Low Voltage)

Zastosowanie: Doskonałe dla domów jednorodzinnych, zapewniając niezawodne i efektywne magazynowanie energii.

Kluczowe cechy:

 • Jednofazowe połączenie.
 • Prosta integracja z domowymi systemami fotowoltaicznymi.
 • Wysoka wydajność ładowania i rozładowania.
 • Możliwość rozbudowy pojemności baterii.


Specyfikacje:

 • Moc wyjściowa: 3-5kW.
 • Pojemność baterii: 5.12-40.96kWh.
 • Typ baterii: Bezpieczne i trwałe baterie LiFePO4 zapewniające długą żywotność.
Lenercom ESS E2 Series HV (Residential High Voltage)

Idealne dla większych domów i niewielkich przedsiębiorstw, oferując wyższą moc i pojemność.

Kluczowe cechy:

 • Trójfazowe połączenie dla większej wydajności.
 • Wysoka maksymalna moc wejściowa PV, umożliwiająca efektywne wykorzystanie energii słonecznej.
 • Długotrwała żywotność i minimalne wymagania konserwacyjne.


Specyfikacje:

 • Moc wyjściowa: 8-12kW.
 • Pojemność baterii: 15.36-46.08kWh.
 • Typ baterii: LiFePO4.

Dofinansowanie na niezależność energetyczną – co przyniesie "Mój Prąd 6.0"?

W ubiegłym roku, dzięki rządowemu programowi, mieliście możliwość skorzystania z atrakcyjnych dofinansowań do 16 000 zł na magazyn energii oraz do 3 000 zł na inteligentne systemy zarządzania energią, które promujemy w LoxMax. Program „Mój Prąd 5.0”, dostępny pod tym linkiem, oferował szansę na zabezpieczenie przed przyszłymi zmianami i oszczędności od zaraz. W tym roku z niecierpliwością oczekujemy na nowe propozycje rządowe w ramach „Mój Prąd 6.0” i jesteśmy ciekawi, jakie nowe możliwości dofinansowania pojawią się dla Was.

Zrozumienie taryf godzinowych – jak możesz na tym skorzystać?

Zarządzanie energią z LoxMax pozwala na optymalizację kosztów w oparciu o taryfy godzinowe. Nasze systemy już dzisiaj monitorują ceny energii przez cały dzień, pozwalając na wykorzystanie energii wtedy, gdy jest najtańsza, i przechowywanie jej, gdy ceny rosną. Dzięki temu, możesz uniknąć wysokich kosztów energii w godzinach szczytu, kiedy to cena prądu osiąga swoje maksimum. Również dzięki temu monitoringowi sieci PV nie dopuścimy aby twoja instalacja nie pracowała kiedy jest słońce ze względu na obciążenie sieci publicznej. Efektywność systemów PV wzrośnie do poziomu Twoich wymagań.

Nie czekaj na kolejne zmiany w przepisach.

Zainwestuj w system magazynowania energii Lenercom i inteligentne zarządzanie energią z LoxMax już dziś. Bądź niezależny, zwiększaj bezpieczeństwo i komfort swojego domu, jednocześnie dbając o środowisko.

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej i zacząć oszczędzać na energii.

Jeśli podoba Ci się pomysł bycia całkowicie niezależnym od problemów z prądem, to koniecznie sprawdź nasze agregaty prądotwórcze. Agregaty LoxMax to brakujący element układanki w Twojej podróży ku całkowitej niezależności. Zapewniają one niezawodne źródło energii nawet w najbardziej nieprzewidywalnych sytuacjach, gwarantując, że Twoje światła nigdy nie zgasną.

zadzwoń do nas
Oddział Kujawsko-Pomorskie
Oddział Warszawa
wolisz mailowo?

MASZ PYTANIE?

Odpowiedmy tak szybko, jak to możliwe.

Wiktor Pytlowski

Z wykształcenia jestem automatykiem i robotykiem po Warszawskim MEILu, a ekspertyzę w branży automatyki budynkowej wzmocniłem jeszcze podczas pracy w renomowanej, międzynarodowej firmie Loxone. Jako Partner Coach w oddziałach Bytomia i Warszawy, byłem nieodłącznym łącznikiem pomiędzy partnerami instalacyjnymi a firmą. Dzięki zaawansowanej wiedzy i umiejętnościom, potrafiłem odnaleźć rozwiązania dla najbardziej skomplikowanych problemów spotykanych w dzisiejszych instalacjach domowych, a także w projektach komercyjnych, takich jak hotele, restauracje i obiekty biurowe.

Jednym z moich najbardziej imponujących osiągnięć jest kompleksowe zaprogramowanie Warszawskiego biura Loxone o powierzchni ponad 750 metrów kwadratowych. To drugie największe i najbardziej złożone biuro Loxone na świecie! 

Poza światem profesjonalnym, czerpię radość z posiadania systemu automatyki Loxone we własnym domu. Dzięki temu doświadczeniu osobistemu, doskonale rozumiem wyzwania, jakie stoją przed klientami i potrafię dostarczyć rozwiązania, które spełniają najwyższe standardy.

Nieustannie rozwijam swoje pasje i angażuję się w żeglarstwo śródlądowe i morskie. Jako instruktor żeglarstwa, dzielę się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi pasjonatami.

Marcin Jędryczka

Jestem absolwentem Automatyki i Robotyki na wydziale Mechatroniki Politechniki Koszalińskiej na poziomie inżynierskim, oraz wydziału elektrycznego o profilu Trakcja Elektryczna Politechniki Gdańskiej na poziomie magisterskim. Dodatkowo, ukończyłem studia MBA na Akademii Leona Koźmińskiego i wziąłem udział w wielu kursach z zakresu optymalizacji zużycia energii.

Moje życie to pasjonujący świat projektów, które się przenikają. Jestem doświadczonym technicznym managerem, który może pochwalić się sukcesami w projektach o wartości sięgającej 2 miliardów złotych. Specjalizuję się w projektach związanych z pojazdami szynowymi – jestem odpowiedzialny za pozyskiwanie klientów zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. Najważniejsi są dla mnie ludzie. Dążę do długofalowej współpracy i charakteryzuje mnie perspektywiczne myślenie. 

Jednym z najbardziej interesujących projektów w mojej karierze było stworzenie pierwszego niskopodłogowego elektrycznego tramwaju w Polsce, w których zaprojektowałem pełną instalację oraz oprogramowanie. Ponadto, miałem okazję zrealizować dwa największe kontrakty tramwajowe w Europie dla jednego miasta, obejmujące razem ponad 300 tramwajów, o łącznej wartości projektu przekraczającej 3 miliardy złotych.

Poza pracą, jestem dumnym tatą czterech wspaniałych dzieciaków. Moje pasje to boks i jazda na rowerze. Cenię aktywność fizyczną i regularnie oddaję się tym zajęciom, które dostarczają mi radości i wyrównują życie w pełnym tempie.